Útjára indult erőteljesen a székelyföldi ifjúsági lelkészség
2010. augusztus elsejétől László Rezső atya székelyföldi ifjúsági lelkész kinevezésével szervezetten elkezdődött a székelyföldi ifjúsági pasztoráció.
Már a nyári keresztény táborokban gyakran megjelent Tamás Barna (ifjúsági főlelkész) és László Rezső. Találkozókon, táborokban vállalták az ifjúsággal való foglalkozást, műhelymunkákat, szentmisék végzését, lelki beszélgetéseket… sorolhatnánk – jelen voltak/vannak az ifjúság életében!











Újjáalakulásától számítva a huszadik tanévet kezdte el a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium. A jubileumi tanév során zajló ünnepségsorozat részeként, az iskola meghívására Csíkszeredába érkezik Eperjes Károly színművész, aki vasárnap minden érdeklődőnek, hétfőn pedig az iskolaközösségnek tart előadást.
Évről évre egyre többeket vonz a Szent Gellért Ifjúsági és Rehabilitációs Központ névadójának búcsúünnepe. Kápolnásfalu, Lövéte, Szentkeresztbánya és a völgy lakói számon tartják – minden irányból érkeztek zarándokok. Tamás István kántor vezényletével a Canticum Novum éneklését visszhangozta a tájék. 
Szorgalom, kíváncsiság, kitartás és pontosság – ezek a legfőbb jellemzői egy levéltárosnak, aki ideje nagy részét régi, poros, penészes iratok társaságában tölti. Az eredmény: több „kilométernyi” rendszerezett irat, nyolc gyűjtőlevéltár. Minderről Bernád Ritát, a Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye főlevéltárosát faggattuk.