Augusztus 30–szeptember 2. közt a gyergyószentmiklósi plébánián, illetve a Korona épületében tartják az idei pasztorális napokat Legyenek mindnyájan egy (Jn 17,21) mottóval.
Az új pasztorális évet a kommunió jegyébe állították, ennek megélése a 2010–2011. év lelki és közösségi feladata.









Tíz éve szentelték fel a kolozsvári Szent Kamill Otthon kápolnáját. Az ünnepélyes szentmisét szeptember 18-án 11 órai kezdettel mutatja be Jakubinyi György érsek. Ezt követően az otthon lakói és a kápolnát rendszeresen látogatók előadást tartanak. A Bogáncs együttes, mint sok más alkalommal, most is közreműködik a jeles nap hangulatának emeléséhez.
Mária születése hajnalcsillag az emberiség egén. A megváltás művének kezdete. Isten kegyelmét, szeretetét ünnepeljük, amely Máriában megjelent a világban. Mária születése öröm, ahogy minden születés öröm, mert a reményt erősíti bennünk. Valami szép, valami szent kezdődik.
A magyarországi jezsuita rendtartomány védőszentjei. Kőrösi Márk a nagyszombati papnevelde rektora, majd esztergomi kanonok volt. Azért ment Kassára, hogy a lelkipásztori életben segítségére legyen a két jezsuita szerzetesnek. Pongrácz István előkelő erdélyi család szülötte, jezsuita szerzetes. Először Ausztriában, majd Kassán végezte a lelkipásztori szolgálatát. Lengyel származású társával, Grodecz Menyhérttel. A katolikus hit védelméért 1619. szeptember 5-én elfogták őket Bethlen Gábor és Rákóczi György kálvinista hajdúi. Hitük elhagyására nem voltak hajlandók, ezért kegyetlen kínzások közepette szenvedtek vértanúhalált. II. János Pál pápa avatta őket szentté Kassán 1995. július 2-án.
Idén áprilistól megváltozott a székelyudvarhelyi Balázs Ferenc Vegyeskar életének menete. Nem csoda, hiszen meghívást kaptak az örök városba, Rómába, illetve a Vatikánba, ahová augusztus 19–26. között utazott a kórus. A látogatásról dr. Orosz-Pál József karnagy szavaiból, beszámolójából tudhatnak meg az olvasók érdekességeket. 