Felszentelték a Szent Ágoston templom keresztjének korpuszát
Zsúfolásig megtelt hívekkel vasárnap délben a csíkszeredai Szent Ágoston-templom, ahol búcsút és templomszentelési évfordulót tartottak. A szentmise keretében megáldották az ez alkalomra elkészült harmadik Xantus Géza-alkotást, a 2,6 méter magas Krisztus-szobrot.









Vasárnap a szépszámú résztvevő és a Mária Rádió hallgatósága együtt ünnepelte az első regionális stúdió, székelyudvarhelyi egyéves születésnapját. Világ Királynője ünnepén, a stúdiókápolna védőszentjének búcsús napján, újólag kifejezték: szeretik a Mária Rádiót, és páratlan lelki segítségként fogadják.
Vágás egyházközség plébánosának ezüstmiséje a Szent Ilona-búcsúnapok legnagyobb eseménye volt. Béta, Dobó és az anyaegyházközség hívei, a családtagok mellett eljöttek a szülőfalu, Nyikómalomfalva, valamint az előző állomáshely, Kőhalom és a baráti Mikóújfalu küldöttei is.
„Én nem hiszek abban, hogy a világban általános romagyűlölet van. Szerintem, ha valaki megfelelően viselkedik, akkor senki sem akarja elküldeni. Lehet, hogy a romákkal van a baj. (...) Aki becsületes, jól viselkedik, azt nem űzik el sehonnan” - beszélgetés Kurkuly Elek hidegvölgyi roma diakónussal.
Kalazanci Szent Józsefre, a piarista rend alapítójára és a rend kincses városi szellemi hagyatékára emlékeztek a kolozsvári piarista főgimnázium és a Marianum katolikus leány-nevelde öregdiákjai szerdán az Egyetem utcai piarista templomban. Kovács Sándor főesperes a misét követően a Krónikának elmondta: különleges volt a megemlékezés, mert igaz ugyan, hogy a jezsuiták alapították az egyházközséget és a jelenlegi Báthory István Gimnáziumot, de később mindkettőt átvette a kegyesrend. A főesperes sajnálattal mondta, hogy Kolozsváron már nem dolgoznak piarista szerzetesek, bár a kincses város korábban Erdély legnagyobb piarista központjának számított.